Skip to content

Puhasta ise oma arvuti viirustest – tasuta!

5 minuti lugemine

Antud postituses jagan lihtsat ja piltidega juhendit, mille abil saab igaüks ise oma Windows-arvutile teha viirusekontrolli. Mitte lihtsalt kontrolli, vaid kui arvutis on viiruseid, siis need kenasti sealt ka eemaldada. Puhasta oma arvuti viirustest – täiesti tasuta!

Eessõna

Lihtsalt kokkuvõetuna on arvutite viirusega nakatamiseks kaks võimalust. Esimene on kasutada ära arvutikasutaja teadmatust ja meelitada teda ise pahatahtlikku tarkvara arvutisse installima. Teine variant on kasutada ära operatsioonisüsteemi või mõne lisaprogrammi turvaauke ning sealtkaudu pahatahtlik tarkvara arvutisse sokutada.

Windowsiga arvuteid rünnatakse iga päev lugematu arvu erinevate viiruste ja pahavaraga. Sealjuures pole asi sugugi selles, et Windows oleks oma ülesehituselt lootusetult ebaturvaline, vaid hoopiski Windowsi suures turuosas. Kuna valdav hulk arvuteid kogu maailmas kasutab Windows operatsioonisüsteemi, muudab see Windowsi kurikaelte jaoks magusaks rünnakuobjektiks.

Aga aitab pikast jutust, asume asja kallale ja teeme arvutid viirustest puhtaks. Või kui viiruseid ei ole, siis vähemalt saame selles veenduda, et kõik on hästi. Selles aitab meid:

Kaspersky Virus Removal Tool

Kaspersky pakub arvutitesse installimiseks väga efektiivset ja kõrgelt hinnatud tasulist viirusetõrjet. Lisaks sellele pakub Kaspersky ka hulka erinevaid tasuta tööriistu, nende hulgas Kaspersky Virus Removal Tool. See on lihtsalt kasutatav ja käivitatav tööriist, mis ei vaja arvutisse installimist.

Kaspersky Virus Removal Tool kasutab viiruste tuvastamiseks ja eemaldamiseks täpselt samu andmebaase ja algoritme, kui Kaspersky tasulised viirusetõrjed. See muudab antud tööriista viiruste kontrollimisel ja eemaldamisel väga efektiivseks.

Silmas tuleb vaid pidada seda, et tegemist ei ole viirusetõrjega, ehk see ei paku reaalajas kaitset. Tegemist on vaid tasuta tööriistaga arvuti viirustest puhastamiseks, mis tuleb käsitsi käivitada. Kui soovid oma arvutile püsivat, reaalajas ja väga tõhusat kaitset, telli endale Kaspersky viirusetõrje litsents SIIT.

1. Laadi alla Kaspersky Virus Removal Tool

Saad selle alla laadida järgnevalt lingilt: https://www.kaspersky.com/downloads/thank-you/free-virus-removal-tool. Soovitan selle salvestada näiteks töölauale, kust see on lihtsalt leitav ja käivitatav.

2. Käivita allalaaditud fail

Kaspersky Virus Removal Tooli käivitatava faili nimi on “KVRT”. Käivita see topeltklõpsuga.

3. Luba rakenduse käivitumine

Turvakaalutlustel küsib Windowsi kasutajakonto kontroll üle, kas lubad sellel rakendusel oma arvutis muudatusi teha. Jätkamiseks klõpsa “Jah” nupul.

4. Nõustu litsentsitingimustega

Kaspersky Virus Removal Tool käivitub peagi. Tarkvara kasutamiseks pead nõustuma lõppkasutaja litsentsitingimustega, privaatsuspoliitikaga ja ja Kaspersky Security Network avaldusega.

Selleks tee akna allosas linnukesed kõiki kolme valikkasti ning klõpsa kinnituseks nuppu “Accept” (nõustun).

5. Oota veidi, kuni tehakse ettevalmistusi

Seejärel teeb Kaspersky Virus Removal Tool veidi ettevalmistusi, mille edenemisest annab aimu väike dialoogiaken. Oota, kuni ettevalmistused on lõppenud, selleks kulub tõenäoliselt vähem kui minut.

6. Peaaegu valmis, et pihta hakata

Järgnevas aknas on näha, et Kaspersky Virus Removal Tool on arvuti kontrolliks valmis. Ühtlasi antakse kasutajale teada, et viiruste eemaldamiseks võib vajalik olla arvuti taaskäivitamine ja palutakse enne alustamist kõik pooleliolevad dokumendid salvestada.

Vaikimisi seadetega kontrollitakse põhilisi asukohti, kus viirused ja pahavara ennast peita võiksid. Selleks, et kontrollida kõiki arvutis olevaid faile, klõpsa väikese hammasrattaikooniga valikut “Change parameters”.

Puhasta oma arvuti viirustest

7. Lisa linnukesed valikkastidesse, et teha täiskontroll

Avanenud lisaaknas märgi linnukesed valikute “System drive” ja “All volumes” ette. Veendu, et kõik pakutavad valikud oleks linnukesega märgitud ja klõpsa kinnitamiseks “OK” nuppu.

Puhasta oma arvuti viirustest

8. Käivita arvuti kontroll

Nüüd oled valmis, et arvuti kontrolliga alustada. Selleks klõpsa suurt “Start scan” nuppu akna allosas.

Puhasta oma arvuti viirustest

9. Oota, kuni arvuti kontroll lõpuni jõuab

Sõltuvalt arvuti jõudlusest ja kontrollitavate failide hulgast võib kontroll kesta kuni mitu tundi. Võid samal ajal arvuti kasutamist jätkata, kuni Kaspersky Virus Removal Tool arvutit kontrollib.

Puhasta oma arvuti viirustest

10. Viimane samm

Kui kontroll on lõppenud, Sinu arvuti on puhas ning sellest ei leitud viiruseid ega pahavara, kuvatakse sarnast akent. Siin on näha, et leiti 0 pahatahtlikku objekti, kahjutuks tehti 0 ja karantiini paigutati samuti 0 objekti.

Palju õnne! Sinu arvuti on sellisel juhul viirustevaba ja võid programmi all servas asuvast “Close” nupust sulgeda.

Puhasta oma arvuti viirustest

Kui Sinu arvutist leiti viiruseid-pahavara, avaneb järgnev aken. Selles on näha nimekiri leitud pahalastest, nende tüüp ja asukoht. Nüüd puhasta oma arvuti viirustest ja selleks klõpsa lihtsalt akna allosas asuvat “Continue” nuppu.

Puhasta oma arvuti viirustest

Osadel juhtudel võib viirusete eemaldamiseks vajalik olla arvuti taaskäivitamine. Kui seda küsitakse, siis nõustu sellega.

Kui Kaspersky Virus Removal Tool on arvuti leitud ohtudest puhastanud, kuvatakse kokkuvõtva infoga akent. Siin on näha, kui palju ohtusid leiti, kui palju kahjutuks tehti ja kui palju karantiini asetati.

Sinu arvuti on nüüd pahalastest puhastatud ja võid programmi akna allosas asuvast “Close” nupust sulgeda.

Puhasta oma arvuti viirustest

Kokkuvõte

Nagu näed, on Kaspersky Virus Removal Tooli abil arvuti pahalastest puhastamine piisavalt lihtne ettevõtmine, et enamus arvutikasutajaid saavad sellega ise hakkama. Siinkohal tuleb rõhutada, et antud vahend on küll tasuta, kuid ei paku reaalajas kaitset.

See tähendab, et Kaspersky Virus Removal Tool ei enneta arvuti nakatumist, sellega saab likvideerida vaid tagajärgi ehk nakatunud arvutit puhastada. Ühtlasi tuleb silmas pidada, et Kaspersky Virus Removal Tool eemaldab küll viirused Sinu arvutist, kuid ei paranda võimalikke kahjusid ja tõrkeid, mida viirused juba põhjustada on võinud.

Seega kui soovid oma arvutile püsivat ja tõhusat kaitset, mis aitab ennetada viirustest tekkivaid probleeme, tutvu Kaspersky viirusetõrje omadustega ja telli endale litsents siit: Kaspersky viirusetõrje.

Kui tunned, et viiruste eemaldamine ja arvuti korrastamine on midagi, mida Sa ise teha ei oska või soovi, siis pakume Sulle selles osas rõõmuga abi. Võta ühendust ja me aitame lahendada viirustega seonduvad probleemid: kontakt.

Meeldivat ja turvalist arvutikasutamist!

Postitus meeldis? Jaga ka teistega


Meybo Nõmme

"Mulle meeldib Sinuga jagada oma arvutialaseid teadmisi ja kogemusi, pakkuda soovitusi, nõuandeid ja kasulikke näpunäiteid. Annan endast parima, et muuta sinu arvutikasutamine meeldivaks kogemuseks. Usun, et suurim rõõm on jagamise rõõm."