Skip to content

Kuidas vältida paljusid arvutiprobleeme

2 minuti lugemine

Kuidas vältida väga paljusid arvutiprobleeme? Üks peamisi lahendusi on lihtne, sellest on rääkinud ja räägivad jätkuvalt väga paljud asjatundjad üle maailma. Paraku võin oma kogemustele tuginedes väita, et paljud arvutikasutajad endiselt ignoreerivad seda tungivat soovitust. Jutt käib Windowsi uuenduste paigaldamisest.

Hoia oma Windows ajakohasena

Reeglina laadib ja installib Windows uuendused taustal automaatselt, kuid väga paljud neist uuendustest nõuavad paigalduse lõpuleviimiseks arvuti taaskäivitamist.

Kui Sinu arvutis on sellised uuendused ootel, tekib tegumiriba parempoolsesse sektsiooni ikoon, mis annab sellest märku. Ikoon on alloleval kuvapildil märgistatud punase kastiga.

Kuidas vältida arvutiprobleeme

Kui selline ikoon sinna tekib, ei tähenda see, et peaks koheselt oma tööd ja tegemised katkestama ning arvuti taaskäivitama, kuid seda peaks kindlasti tegema esimesel võimalusel.

Kõige lihtsam on selleks esmalt avada Windowsi ikooniga start-menüü. Ootel uuenduste puhul on tähelepanu püüdmiseks ka toite nupul kollane täpp, nagu näha järgneval kuvapildil.

Kuidas vältida arvutiprobleeme

Toite nupul klõpsates avaneb menüü, kus on taaskord kollase täpiga märgistatud kaks valikut, mis on vajalikud uuenduste lõpuleviimiseks. Nendeks on “värskenda ja sule” – kui soovid arvuti pärast uuenduste lõpuleviimist sulgeda ning “värskenda ja taaskäivita” – kui soovid arvutit pärast uuenduste lõpuleviimist edasi kasutada.

Antud kuvapildid on tehtud Windows 10 põhjal, mis on endiselt kasutatuim arvuti operatsioonisüsteem maailmas, kuid Windows 11 puhul töötab kõik samamoodi, lihtsalt graafiline kuva on mõnevõrra erinev.

Lühidalt Windowsi uuendustest

Kuigi läbi aastate on esinenud juhtumeid, kus mõni Windowsi uuendus on tekitanud arvuti töös tõrkeid, on neid siiski väga vähe, võrreldes uuendamata jäänud Windowsi tõttu tekkinud probleemidega. Windowsi uuendused sisaldavad lisaks toimivusparandustele ja funktsioonitäiendustele väga palju turvauuendusi ning osad neist on suisa kriitilised turvauuendused.

Kriitiliste turvauuenduste näol parandatakse väljastpoolt tulevate rünnakute haavatavused, mis ohustavad otseselt kogu Windowsi turvalisust ja toimimist. Toimivusparanduste näol hoitakse kogu süsteem ajakohasena, et seal töötaksid probleemideta rakenduste uusimad versioonid ning ühtlasi parandatakse ka juba teadaolevaid vigu.

Kokkuvõte

Hoia oma Windows uuenduste paigaldamise näol ajakohasena ning oled juba väga palju ära teinud selle nimel, et Sinu arvuti oleks turvalisem ning toimiks tõrgeteta. Lihtne, ning ei nõua mingeid eriteadmisi.

Kui aga sellest sõltumata on arvutis tekkinud mõni probleem või tõrge, oleme Sinu jaoks olemas, et aidata see võimalikult kiiresti lahendada! Tutvu meie teenustega ja võta ühendust.

Turvalist ja sujuvat arvutikasutamist!

Postitus meeldis? Jaga ka teistega


Meybo Nõmme

"Mulle meeldib Sinuga jagada oma arvutialaseid teadmisi ja kogemusi, pakkuda soovitusi, nõuandeid ja kasulikke näpunäiteid. Annan endast parima, et muuta sinu arvutikasutamine meeldivaks kogemuseks. Usun, et suurim rõõm on jagamise rõõm."