Skip to content

Mida teha, kui arvuti kokku jookseb

3 minuti lugemine

Kui arvuti käivitades või kasutamise ajal kokku jookseb, tekib tihtipeale paanika ning ei osata enam midagi peale hakata. Paljudel juhtudel eeldatakse kohe, et arvutiga on juhtunud midagi tõsist, see vajab parandust või üldsegi väljavahetamist. Tegelikkuses ei ole asi tihtipeale üldsegi nii hull. Mida teha, kui arvuti kokku jookseb?

Arvuti kokkujooksmise põhjustest

Ekraanile jääb ette liikumatu pilt, arvuti ei reageeri enam klahvivajutustele, mõnikord hiirekursor veel liigub, vahel enam sedagi mitte. Ei saa edasi ega tagasi, arvuti on “hangunud”, ei lülitu ise välja ega tee taaskäivitust, kõik jääb lihtsalt seisma. Jääb mulje, et olukord on üsna lootusetu ning arvutiga on juhtunud midagi väga tõsist.

See võib olla mõne tõsisema rikke tunnuseks, kuid ei pruugi seda olla. Arvuti võib füüsiliselt ehk riistvaraliselt olla täiesti korras ning kokkujooksmise põhjus on puhtalt tarkvaraline. Tarkvaralisegi põhjustaja puhul võib see viidata spetsialisti sekkumist vajavale probleemile, kuid alati ka mitte seda.

Kuigi tarkvara arendamise ja töökindlamaks muutmise nimel tehakse igapäevaselt palju tööd, ei ole ükski tarkvara veatu ega ideaalne. Tegu võib olla lihtsalt ebasoodsate juhuste kokkulangemisega, mis tekitab tarkvarakonflikti ja arvuti jookseb selle tagajärjel kokku.

Kui arvuti kokku jookseb

Esimene lahendus, kui arvuti kokku jookseb

Esimene ja kõige lihtsam lahendus, mida sellisel puhul proovida, on arvuti sunniviisiliselt välja lülitada. Selleks tuleb sisse/väljalülitamise nuppu hoida all 5-10 sekundit, kuni arvuti ekraan ja kõik märgutulukesed kustuvad. Tavapärasest lühiajalisest nupuvajutusest pole abi, sest siis läheb arvuti unerežiimi ning Windowsi ei käivitata uuesti. Sellisel juhul jääb arvutit sisse lülitades olukord endiseks, nagu oli enne unerežiimi minekut. Hoides nuppu pikalt all, sunnitakse aga arvuti täiesti välja lülituma.

Kui arvuti on täiesti välja lülitunud, tee uus tavapärane vajutus sisselülitamise nupul ning oota, kuni Windows käivitub. Paljudel juhtudel lahendab see probleemi ning arvuti on taas täiesti korras ja kasutatav! Juhul, kui sama probleem regulaarselt korduma ei hakka, pole muretsemiseks vähimatki põhjust.

Kokkuvõte

Nagu näha, võivad pealtnäha keerulistele olukordadele olla lahendused väga lihtsad ning saad need kenasti ilma kõrvalise abita ise lahendatud. Kui aga sinu arvuti hakkab tihemini ja regulaarselt kokku jooksma, tuleks kindlasti lasta see mõnel asjatundjal üle kontrollida, sest see viitab juba tõsisemale probleemile.

Selles osas saame ka meie sind aidata ja teeme seda suurima rõõmuga! Kontrollime vajadusel sinu arvuti tervise üle ning teeme kõik, et see uuesti parimasse korda viia. Võta meiega vaid ühendust ja lepime kokku, kuidas saame sinu arvuti taas heasse töökorda seada.

Kõik vajalikud kontaktandmed leiad siit: võta ühendust
Jälgi postitusi ka meie Facebooki lehel: https://www.facebook.com/meyboarvutid

Sujuvat arvutikasutamist!

Postitus meeldis? Jaga ka teistega


Meybo Nõmme

"Mulle meeldib Sinuga jagada oma arvutialaseid teadmisi ja kogemusi, pakkuda soovitusi, nõuandeid ja kasulikke näpunäiteid. Annan endast parima, et muuta sinu arvutikasutamine meeldivaks kogemuseks. Usun, et suurim rõõm on jagamise rõõm."