Skip to content
Samsung

Samsung – tipptegija mitmel alal

10 minuti lugemine

Samsung on kaubamärk, mis on tuntud ilmselt juba kõigile. Tõenäoliselt ei ole Eestimaa pinnal palju inimesi, kes poleks kunagi omanud või kasutanud ühtegi selle ettevõtte toodet või vähemalt nendega kokku puutunud. Järgnevalt tutvustan, milliseid meie tegevusalaga vähemal või rohkemal määral seonduvaid väga häid tooteid Samsungi valikust leida võib.

Samsung – veidi ettevõtte ajaloost

See Lõuna-Korea ettevõte, mille nimi tähendab korea keeles “kolm (taeva)tähte” loodi juba aastal 1938, mil see alustas kaubandusettevõttena. Järgneval kolmekümnel aastal tegevusvaldkond laienes ning ettevõte hakkas tegutsema toidu- ja tekstiilitööstusega, kindlustusteenuste ja jaekaubandusega.

1960. aastate lõpus hakkas ettevõte tegelema elektroonika tootmisega ning 1970. aastate keskpaigas lisaks ka ehituse ja laevaehitusega. Alates 1990-ndatest on selle rahvusvaheliseks kasvanud korporatsiooni tuntuim ja põhiline tuluallikas just elektroonika tootmine.

Samsung on tulunumbrite põhjal maailma suurim elektroonikatootja ja järgnevalt vaatame veidi lähemalt, mida head sellel gigandil arvutimaailmaga seonduvalt on pakkuda.

1. Samsung – SSD-d ehk pooljuhtkettad

Samsungit peetakse maailma parimaks SSD (Solid State Drive) ehk pooljuhtketaste tootjaks ja seda sugugi mitte asjatult. Samsungi SSD-de puhul on ainulaadne, et kõik olulised komponendid alates mälukiipidest ja kontrolleritest lõpetades tarkvaraga on ettevõtte enda toodang. Samuti valmib lõpptoode Samsungi tehastes ning kvaliteedile pööratakse tootmise käigus väga suurt tähelepanu.

Samsungi kiibid on tuntud oma ülima töökindluse poolest ning SSD-de osas on Samsung kujunenud lausa tööstusstandardiks. Samsungi SSD-dega on juba tehases varustatud päris paljud kvaliteetsed süle- ja lauaarvutid, kuna need on vastupidavad ja kiired. Ettevõte annab enda logo kandvatele SSD-dele sõltuvalt tooteseeriast kaasa 3- või 5-aastase garantii, mida reeglina ei olegi vaja kasutada, sest need kestavad probleemideta kauemgi.

Meie soovitus: kui soovid ülima töökindlusega ja kiiret SSD-d, mis sind alt ei vea, vali Samsung.

Meie endi kindel eelistus SSD-de osas on samuti Samsung. Peab küll tõdema, et need on ligemale kaks korda kallimad, kui soodsaimad sama mahuga SSD-d turul, kuid kvaliteet, töökindlus ja parimad näitajad ei saagi olla soodsad. Samas on nüüdseks SSD-de hinnad langenud piisavalt madalaks, et isegi see kaks korda kallim hind ei ole enam väga kallis.

Paigaldades kliendi arvutisse Samsungi SSD, saame rahulikku und nautida, sest võime olla kindlad, et see töötab pikalt probleemideta. Ka sellesse sülearvutisse, mille abil antud artiklit kirjutan, on minu enda poolt paigaldatud kaks Samsungi SSD-d: üks M.2 liidesega ja üks SATA liidesega.

Meie soovitus: kui soovid ülima töökindlusega ja kiiret SSD-d, mis sind alt ei vea, vali Samsung.

Samsung

2. Samsung – välised ehk kaasaskantavad SSD-d

Väliste ehk kaasaskantavate SSD-de kohta kehtib suures osas sama jutt, mis tavaliste ehk arvuti sisemusse paigaldatavate SSD-de puhul. Samsungi välised SSD-d on töökindlad, tugevad ja vastupidavad. Kõigest veidi enam kui pangakaardi suuruse pindalaga SSD-d on pakendatud tugevasse metallkorpusesse ning Samsung lubab põrutuskindlust kuni 2 meetri kõrguselt kukkumisel.

Kiiruse poolest on Samsungi väliste SSD-de numbrid nii muljetavaldavad, et sobivad kasutamiseks isegi videotöötluseks. Maksimaalne kiirus sõltub muidugi ka sellest, kui kiiret USB-standardit toetab seade, mille külge see ühendatakse. Lisaks on Samsung on spetsiaalse termilise lahenduse abil tähelepanu pööranud ka sellele, et mälukiibid suuri faile liigutades liiga kuumaks ei läheks, mille tagajärjel langeks SSD lugemise ja kirjutamise kiirus tuntavalt. Samas lubatakse, et korpuse välispind ei lähe kasutamise ajal kunagi soojemaks, kui 45 kraadi.

Meie soovitus: esmaklassiline kiirus, põrutuskindlus ja turvalisus annab Samsungi välisele SSD-le tugeva eelise.

Samsungi välised SSD-d ühilduvad lisaks arvutitele näiteks ka nutiseadmetega ja mängukonsoolidega. Nendel on kaasas tarkvara, mille abil saab kogu SSD sisu kaitsta salasõnaga, lisaks on saadaval ka sõrmejäljelugejaga mudelid. See annab võimaluse andmeid kindlalt kaitsta ja samas SSD sisu enda sõrmejäljega kiirelt ja mugavalt avada.

Kokkuvõttes on Samsungi välisele SSD-le kiiruse ja töökindluse poolest väga raske vastast leida. Kaasa antakse neile tootja poolt 3-aastane garantii, mis on selge märk kvaliteedist. Lisaks näevad need välja väga soliidsed ja elegantsed, on saadaval erinevates värvitoonides ning taluvad ka üsna suuri põrutusi. Spetsiaalne rasketesse oludesse mõeldud “Shield” mudel talub seda isegi kuni 3 meetri kõrguselt kukkudes.

Meie soovitus: esmaklassiline kiirus, põrutuskindlus ja turvalisus annab Samsungi välisele SSD-le tugeva eelise.

Samsung

3. Samsung – mälupulgad

Mälupulkade osas peab tõdema, et Samsung ei ole absoluutne turuliider, väga tugevat konkurentsi pakub selles osas SanDisk. Lähtudes teadmisest, et Samsungi mälupulga puhul on kõik alates mälukiipidest ja kontrollerist kuni lõpp-tooteni nende enda valmistatud, kaldub meie jaoks kaalukauss siiski alati Samsungi poole.

Nende toodetud mälupulgad on enamus mudelitel tugevas metallkorpuses, näevad välja soliidsed ja on lisaks ka tõestanud enda töökindlust. Lisaks ei saa ära unustada ka kiirust, mis on samuti väga eeskujulik. Tänaseks on kõik Samsungi nime kandvad mälupulgad veekindlad (kuni 72 tundi soolases merevees), põrutuskindlad, magnetväljakindlad, temperatuurikindlad ja omavad ka kindlust röntgenkiirguse suhtes.

Meie soovitus: ilmastikukindlus, põrutuskindlus ja tugev metallkorpus muudavad Samsungi mälupulga usaldusväärseks valikuks.

Selle kõige juures on hind igati mõistlik ega nõua suurt väljaminekut. Mahtude osas on selle artikli kirjutamise hetkel saadaval kuni 256 GB mahuga mälupulgad, mis annavad võimaluse mugavalt kaasas kanda (kasvõi võtmehoidjana) üsna suurt hulka mahukaid faile.

Siinkohal tuletaks sulle meelde, et mälupulk ei ole kõigest eelnevast hoolimata mõeldud failide hoiustamiseks, vaid peamiselt nende transpordiks. Oma kompaktsuse tõttu ei ole mälupulk (isegi mitte Samsungi oma) kunagi nii töökindel, kui on seda SSD. Seega ära pane kunagi ainsat koopiat olulistest failidest mälupulgale!

Meie soovitus: ilmastikukindlus, põrutuskindlus ja tugev metallkorpus muudavad Samsungi mälupulga usaldusväärseks valikuks.

Samsung

4. Samsung – mälukaardid

Viimasena toon salvestusmeediast välja mälukaardid. Nende puhul pole eelnevale enam just palju lisada, Samsung toodab samuti ka väga heade omadustega ja töökindlaid mälukaarte. Nagu mälupulkade puhulgi, on tugevaks konkurendiks sellel alal SanDisk, kuid meie eelistus on siiski Samsung.

Paigaldades valvekaameraid, kasutame nendes ainult spetsiaalselt pikaajaliseks ja pidevaks videosalvestuseks mõeldud Samsung PRO Endurance mälukaarte, mis on saadaval mahus 32 GB kuni 256 GB. Kuna microSD mälukaart on mõõtmetelt väga tilluke, on väga oluline, et see oleks toodetud väga kvaliteetse ja usaldusväärse tootja poolt. Meie julgeme ka mälukaartide osas just Samsungile kindlad olla.

Meie soovitus: ilmastikukindlad, kulumiskindlad ja töökindlad Samsungi mälukaardid on saadaolevatest ühed parimad.

Näiteks 256 GB mahuga Samsung PRO Endurance mälukaardi puhul lubab tootja, et see peab vastu kuni 140 tuhat tundi video salvestamist/ülesalvestamist. Ümberarvutatuna on see lausa 16 aastat! Tootjapoolne garantii on mälukaartidele kuni 10 aastat ning sarnaselt mälupulkadele on kõik Samsungi mälukaardid veekindlad (kuni 72 tundi soolases merevees), põrutuskindlad, magnetväljakindlad, temperatuurikindlad ja omavad ka kindlust röntgenkiirguse suhtes. Lisaks on mälukaardid ülimalt kulumiskindlad ja kannatavad kuni 10 tuhat kaardipessa sisestamis-/eemaldamistsüklit.

Valikus on ka Samsung EVO Plus seeria mälukaardid, mis on soodsamad ja mõeldud nii öelda tavakasutuseks. Näiteks nutiseadmesse, kaamerasse, drooni või mõnda teise seadmesse, kus ei toimu pidevat ja pikaajalist salvestust. Lisaks ka PRO Plus seeria, mis võrreldes EVO Plus seeriaga pakub suuremaid lugemis- ja kirjutamiskiiruseid. Valides vastavalt kasutuskohale mälukaardi sobivast seeriast, on Samsung kahtlemata väga hea valik.

Meie soovitus: ilmastikukindlad, kulumiskindlad ja töökindlad Samsungi mälukaardid on saadaolevatest ühed parimad.

5. Nutitelefonid ja tahvelarvutid

Jätsin Samsungi nutiseadmed meelega tahapoole, kuna need erilist tutvustamist ei vaja. Samsung on juba mõnda aega müüginumbrite poolest nr 1 nutitelefonide tootja maailmas, edestades selles osas pikka aega turuliidri positsiooni hoidnud Apple’it.

Samsungi nutiseadme ost on kindla peale minek, sest need on koostatud väga kvaliteetselt ning omavad ka väga head töökindlust. Nendeski seadmetes on väga paljud komponendid Samsungi enda valmistatud – paljud kiibid, ekraan ja osadel juhtudel isegi protsessor.

Samsungi nutiseadmete tippmudelid on väga võimekad, hea ekraani ja suurepärase kaameraga ning nendele on raske (kui mitte võimatu) leida väärilist vastast. Samas keskklassi ja odavama hinnaklassi seadmete puhul võib olla mõistlik vaadata mõne teise tootja poole, kuna need pakuvad oluliselt paremat hinna-omaduste-jõudluse suhet. Seega nutiseadmete puhul ei oleks meiepoolne soovitus nii ühene, pigem tasub Samsung valida vaid suurema eelarve ja kallimate nutiseadmete puhul.

6. Monitorid ja telerid

Teleritootjana on Samsung samuti väga tuntud ja tunnustatud. Olnud selles vallas pikka aega maailmas esikohal, pidi mõnda aega tagasi oma liidripositsiooni loovutama LG-le. See ei tähenda, et Samsungi telerid oleks halvad, kuid LG suudab neid lihtsalt veelgi paremini teha.

Monitoride osas on Samsung kindlapeale minek, kuid samas on ka teisi väga häid tootjaid. Pigem tasub lähtuda enda vajadusest ja konkreetse mudeli omadustest, hinnast ja disainist. Kindlasti tasuks võimaluse korral enne ostu monitori pilti oma silmaga vaatama minna ja võrrelda seda teiste sama hinnaklassi monitoridega. Näiteks antud artiklit kirjutan hoopiski väga hea pildiga Lenovo äriklassi monitori taga istudes.

Telerite osas on minu enda esimene valik LG. Jah, kiidusõnu Samsungile on käesolevas kirjutises jagatud kuhjaga, kuid alati tasub säilitada kaine mõistus ja valida toode siiski selle headust ja omadusi silmas pidades, mitte vaid pimesi ühte kindlat kaubamärki kummardades. Samsungil on osad tooted parimad, osad on väga head ja on ka selliseid, millest isegi rääkida ei tasu. Siiski on Samsungi telerid kindla peale minek ja mööda vaadata neist ei tasuks.

Kokkuvõttes on Samsungi monitorid ja telerid väga head, kuid soovitame alati kaaluda ka teisi alternatiive.

7. Sülearvutid

Samsung on sülearvuti tootjana jäänud tahaplaanile ning pole antud valdkonnas erilist edu saavutanud. Kuni aastani 2014 sai vähest valikut Samsungi sülearvuteid osta ka Eestist, kuid siis otsustati nende turustamine Euroopas kasinate müüginumbrite tõttu lõpetada.

Peamiseks põhjuseks on ilmselt asjaolu, et Samsung pole sülearvutite osas suutnud pakkuda midagi teistest selgelt eristuvat ja innovatiivset. Kui letil on kaks sarnaste omaduste, väljanägemise ja hinnaga sülearvutit, millest üks on väga tuntud ja ennast tõestanud tegijalt ja teine on Samsung, siis pole ilmselt kahtlustki, kumb suurema tõenäosusega valitakse.

Kuna Eestist uusi Samsungi sülearvuteid ametlikke kanaleid kaudu osta ei saa, siis nendel pikemalt ka ei peatuks. Ehk suudavad nad ka selles osas ühel päeval midagi silmapaistvat ja huvitavat valmis teha, kuid seniks väärib lihtsalt mainimist, et jah – Samsung toodab endiselt ka sülearvuteid.

8. Printerid

Samsungi printerid on üsnagi töökindlad, heade omadustega ja samas soodsad. Õigemini olid, sest Samsung enam printereid kahjuks ei tooda. Kahjuks seepärast, et ma ise olen ostnud kaks kompaktset must-valget kodukasutajale suunatud Samsungi laserprinterit ja pole kummaski pidanud pettuma. Uuemat neist kasutan siiani ja teeb oma töö kenasti ära. Samas oli mõlema hind selle hetke keskmist turuhinda arvestades niivõrd soodne, et peaaegu häbi oli neid poodi ostma minna.

Aastal 2017 otsustas nimelt Samsung oma printeritootmise HP-le müüa, koos kogu teadmistepagasi ja arendustööga selles valdkonnas. Tehingu väärtus oli tähelepanuväärselt veidi üle miljardi dollari ning ilmselt oleks pidanud Samsung sama raha teenimiseks üüratu hulga printereid valmistama ja müüma.

Koostööd printerite osas tegid Samsung ja HP tegelikult juba pikalt enne nimetatud tehingut. Täpsemalt turustas HP osasid Samsungi laserprintereid pisukeste väliste disainimuudatustega oma kaubamärgi alt, loomulikult kallima hinnaga. Sisse oli viidud ka väike vimka, et soodsamaid Samsungi toonereid ei saaks kasutada HP analoogsetes mudelites. Nimelt oli Samsungi tooneritel korpuse küljes väike plastiknaga, mille jaoks HP analoogsetel printeril pesa puudus. Küll aga lahendasid helgemad pead probleemi kiirelt sellega, et see naga lihtsalt lõigati/viiliti Samsungi toonerilt maha ja kasutati ikkagi soodsamat varianti.

Samsungi laserprinterite üheks tugevaks eeliseks olidki just soodsad kulumaterjalid, mis õnneks on saadaval nii originaalide kui analoogide näol siiani. Kui eesmärgiks on saada võimalikult soodsa lehehinnaga printimine, tasub olemasolevaid Samsungi printereid võimalikult kaua töös hoida.

Lõppsõna

Kuna Samsungi tootevalik on tõepoolest üüratu, siis mõtlesin tükk aega, kas kõik meie tegevusvaldkonnaga seonduvad tootegrupid said välja toodud ja ära mainitud. Ma pole selles siiani päris kindel, kuid olulisemad ja tähelepanuväärsemad kindlasti said.

Kokkuvõttes võib öelda, et Samsung on kahtlemata väga tähelepanuväärne ja edumeelne ettevõte, mille toodetest on suisa võimatu mööda vaadata. Mõned nendest on väga head, kuid osad lausa suurepärased ja lausa parimad, mida on võimalik osta.

Kui käesolev artikli lugemine oli huvitav ja sellest on sulle abi edaspidiste valikute tegemisel, jaga seda kindlasti ka teistega ning hakka meid jälgima sotsiaalmeedias! Nii jõuab edaspidigi meie poolt jagatav kasulik info sinuni.

Facebook: meyboarvutid
Instagram: meyboarvutid

Lisaks varustame sinu süle- või lauaarvuti vajadusel parima Samsungi SSD-ga, et saaksid nautida veelgi kiiremat ja sujuvamalt töötavat arvutit. Selleks klõpsa järgneval lingil, millelt leiad meie kontaktandmed ja võta ühendust!

Postitus meeldis? Jaga ka teistega


Meybo Nõmme

"Mulle meeldib Sinuga jagada oma arvutialaseid teadmisi ja kogemusi, pakkuda soovitusi, nõuandeid ja kasulikke näpunäiteid. Annan endast parima, et muuta sinu arvutikasutamine meeldivaks kogemuseks. Usun, et suurim rõõm on jagamise rõõm."